SMCWBR14S-N5

Bezdrátový broadband router Barricade 150 Mbps Wireless 4- port

Objednávací kód

752.9858EUA

Part no.

MIU17R14SA00Z

EAN

662698603859

Mám zájem o tento produkt
Titul:
* Jméno:
* Příjmení:
* E-mail:
* Telefon:
Firma / osoba:
Adresa společnosti:
* Opište kód:
kod
 
 • WPS / reset button
 • EZ Installation Wizard
 • Wi-Fi Protected Setup ( WPS )
 • Built-in wireless 11n acccess point
 • IGMP proxy
 • Multiple SSIDs up to 4

wifi_11n_s150mbpsWDSSSIDs

 

Charakteristika

SMCWBR14S-N5 je výkonný Fast Ethernet 150 Mb/s bezdrátový směrovač. Integruje v sobě Fast Ethernet WAN port, 4-porty Fast Ethernet LAN přepínače, NAT, SPI firewall a bezdrátový přístupový bod 802.11b/g/n Router je určen pro poskytování připojení k internetu pro malé a domácí kanceláře (SOHO).

Na přední straně routeru SMCWBR14S-N5 jsou umístěny pouze diody LED signalizující stav jednotlivých částí routeru a tlačitko WPS.

SMCWBR14S-N5 front

Obr.1: Přední strana routeru SMCWBRS14-N5

Na zadní straně routeru je umístěna 1 neodnímatelná anténa 5 dBi, napájecí konektor, tlačítko vypínače, WAN port a čtyči LAN porty.

SMCWBR14S-N5 back

Obr.2 Zadní strana routeru SMCWBR14S-N5

Všechny drátové porty jsou Fast Ethernet 10BASE-T/100BASE-TX a jsou vybaveny autodetekcí rychlosti (10 nebo 100 Mb/s), přenosového módu (half nebo full duplex) a funkcí MDI/MDI-X. Ta zajišťuje, že pro spojení s jiným přepínačem není třeba křížený kabel. Spolu s bezdrátovým připojením až 150 Mb/s tak vytváří ideální předpoklady pro připojení do internetu, stahování souborů a podobně.

Nastavení routeru se provádí snadno pomocí webového rozhraní internetovým prohlížečem. K rychlému a jednoduchému připojení routeru do Internetu a k nastavení sítě LAN slouží "Quick Setup". K nastavení rozšiřujících funkcí pak slouží další části „Main Menu". Všechny důležité informace o nastavení routeru, jeho stavu, MAC adresách a verzích hardwarových i softwarových součástí získáte na stránce "Status".

Fast Ethernet WAN port umožňuje připojení pomocí konektoru RJ-45 do Internetu přes jakýkoliv DSL nebo kabelový modem. Nastavování sítě WAN umožňuje vybrat jednu ze šesti možností. Pokud získáváte adresu od ISP (Internet Solution Provider) dynamicky při každém připojení, použijete "Dynamic IP". Další možnosti jsou Static IP a PPPoE. Tyto tři způsoby detekuje router automaticky. Další tři způsoby připojení se musí nastavit ručně: BigPond Cable, L2TP a PPTP. Router rovněž umožňuje klonovat MAC adresu (přenést adresu ze síťové karty počítače ze kterého provádíte nastavování routeru na port WAN routeru).

Routeru lze přiřadit IP adresu a Subnet masku odpovídající potřebám vaší sítě LAN. Zabudovaný DHCP server, automaticky přiděluje IP adresy pro zařízení v síti LAN. Automatická správa IP adres v síti LAN umožňuje nastavit rozsah přidělovaných adres volbou počáteční a koncové adresy z přidělovaného rozsahu a čas, po který je tato adresa přidělena. DHCP server rovněž umožňuje přiřadit vždy stejnou IP adresu určitému zařízení. To se provádí přiřazením MAC adresy zařízení k vyhrazené IP adrese v části „Address Reservation“.

Překlad síťových adres provádí NAT (Network Address Translation), který překládá jednu veřejnou IP adresu na privátní LAN adresy vnitřní sítě. Tímto mechanizmem je síť LAN skryta a zároveň chráněna. NAT umožňuje připojení většího počtu uživatelů k jednomu internetovému účtu. V síti LAN lze adresovat až 253 zařízení.

Má-li být některá služba umístěná na počítači v síti LAN (web, ftp a podobně) dostupná i z vnější sítě, může být zpřístupněna pomocí funkce "Virtual Server". Rozsah přístupu lze omezit na určité TCP nebo UDP porty, případně časovým rozvrhem. Funkce DDNS (Dynamic DNS) pak zajistí aktualizování DNS záznamů pro případ, že se připojujete dynamicky přidělovanou IP adresou. Videokonference, online hry a podobné aplikace mohou vyžadovat otevření více portů současně. K tomu lze využít sekci "Port Triggering". S výhodou lze použít předdefinované populární aplikace. Pokud některé aplikaci vadí v provozu NAT (může vadit některým hrám), je možné umístit jeden počítač do demilitarizované zóny (DMZ). Tato funkce přesměruje všechny porty současně. Tam pak nejsou chráněny integrovaným firewallem.

Zapnutím SPI (Stateful Packet Inspection) firewallu získáte rozsáhlou ochranu před útoky hackerů a můžete použít jeho další vlastnosti. Stateful Packet Inspection (SPI) firewall zajišťuje kontrolu paketů procházejících routerem a propouští do sítě pouze pakety inicializované ze sítě LAN. Průchod protokolů VPN (Virtual Privat Network) IPSec, PPTP a L2TP přes firewall routeru musí být povolen. Funkce ALG (Application Layer Gateway) se doporučuje využít pro průchod aplikačních protokolů jako FTP, TFTP, H323 atd. přes NAT.

Pro kontrolu internetových aktivit, omezování přístupu pro děti a zaměstnance k určitým webovým stránkám a k omezování doby surfování je router vybaven flexibilně nastavitelnými restrikcemi v nabídce Access Control. Kombinací časového rozvrhu a přístupových práv k jednotlivým službám, můžete účinně regulovat dostupnost těchto služeb. Použitím vhodných klíčových slov zabráníte v přístupu k webovým stránkám s nevhodným nebo specifickým obsahem (Parental Control). Přístup lze povolit počítačům s definovanými MAC adresami.

Pro připojení bezdrátových uživatelů je router SMCWBR14S-N5 vybaven bezdrátovým přístupovým bodem pracujícím rychlostí až 150 Mb/s podporujícím standardy IEEE 802.11b/g/n. Na těle routeru je umístěna jedna neodmímatelná anténa. Tento Access Point umožňuje pracovat rychlostí až 150 Mb/s a docílit spojení na vzdálenost až 300 m (ve volném prostředí bez překážek). Rychlost přenosu je automaticky přizpůsobována přenosovým podmínkám. Podporuje až čtyři SSID.

Ochrana bezdrátové komunikace je zajištěna více ochrannými opatřeními. Kromě možnosti vypnutí vysílání SSID je k dispozici pět režimů bezdrátového zabezpečení. 64/128/152 bitové šifrování WEP (Wired Equivalent Privacy), Wi-Fi Protected Access WPA/WPA2-PSK (Pre-Shared Key) a Wi-Fi Protected Access Enterprise WPA/WPA2. Funkce WPS (Wi-Fi Protected Setup) umožňuje snadno a pohodlně nastavit bezpečné bezdrátové připojení buď pomocí tlačítka nebo pomocí PIN kódu.

SMCWBR14S-N5 umožňuje ukládat nastaveni routeru do souboru, jeho opětovné nahrání, případně restart do továrního nastavení. Upgrade firmware se provádí jednoduše z webového rozhraní. Časovou synchronizaci zajistíte volbou časového pásma a manuálním nastavením času nebo synchronizací se zvoleným NTP serverem. Přístup k managementu směrovače je zabezpečen volbou jména a hesla. V případě použití vzdáleného managementu musíte navíc specifikovat IP adresu vzdáleného počítače a softwarový port, přes který bude vedena komunikace. Router dále umožňuje UPnP pro snadné propojování s ostatními síťovými zařízeními, DNS pro připojení k serverům umožňujícím přiřazení jmenných adres k číselným IP adresám a DDNS pro případ, kdy provozujete některou službu a potřebujete, aby změna při přidělování IP adresy se promítla dynamicky do DNS záznamu. Routování (tedy směrování paketů) je umožněno pomocí statických routovacích tabulek.

Vlastnosti bezdrátového Broadband routeru Barricade™ SMCWBR14S-N5

 • Poskytuje připojení k Internetu pomocí Fast Ethernet WAN portu 10/100 Mb/s vhodného pro připojení xDSL nebo kabelového modemu, případně bezdrátového ethernet adaptéru.
 • Vestavěný 4 porový Fast Ethernet přepínač 10/100 Mb/s pro připojení počítačů v síti LAN.
 • Automatická detekce rychlosti /10 nebo 100 Mb/s), pracovního modu (half nebo full duplex) a MDI/MDI-X na všech portech.
 • Bezdrátový přístupový bod 150 Mb/s pracující v síti LAN podle standardů IEEE 802.11b/g/n.
 • Bezdrátový přenos je zabezpečen protokoly 64/128/152 WEP, WPA/WPA2-PSK a WPA/WPA2.
 • Jedna neodnímatelná anténa.
 • DHCP server pro automatické přidělování IP adres a DNS adres.
 • Překlad adres NAT s podporou mapování portů pro možnost použití virtuálních serverů (webserver, FTP apod.) uvnitř sítě LAN.
 • Firewall třídy SPI
 • Možnost umístění počítače do demilitarizované zóny (DMZ)
 • Podpora průchodu VPN sítí (PPTP, L2TP a IPSec).
 • Rodičovská kontrola pro omezení surfování po nevhodných stránkách.
 • Vytváření filtračních pravidel na základě časového omezení.
 • Podpora UPnP pro bezproblémový provoz P2P aplikací
 • Funkce DDNS (Dynamic DNS)

SMCWBR14S-N5 AP

Použití

Router SMCWBR14S-N5 se používá pro připojení jak drátových, tak bezdrátových uživatelů sítě LAN do Internetu (sítě WAN). Umístit ho můžete jako desktop. Router je bez ventilátoru takže je zcela tichý. Lze ho umístit do techologických místností i do kancelářských prostor.

LED diody

Pro snadnou orientaci a jednoduchou diagnostiku je router vybaven indikačními diodami LED na předním panelu. Význam stavů těchto diod je v následující tabulce:

SMCWBR14S-N5 front

Obr.3: Diody LED routeru SMCWBR14S-N5

 

Význam systémových diod LED routeru SMCWBR14S-N5
LED Stav Význam
Power Svítí zeleně Na router je připojeno napájecí napětí a pracuje normálně.
Nesvítí Router nemá připojeno napájecí napětí.
System Svítí zeleně Router se inicializuje nebo může mít systémovou chybu.
Bliká zeleně Router pracuje správně.
Nesvítí Router má systémovou chybu.
WLAN Svítí / bliká zeleně Wi-Fi 802.11n je zapnuté / vysílá nebo přijímá bezdrátová data
Nesvítí Wi-Fi 802.11n je vypnuté.
LAN (4 LEDs) Svítí zeleně Na LAN port routeru je správně připojeno jiné zařízení.
Bliká zeleně Na LAN port routeru je správně připojeno jiné zařízení a přijímá nebo odesílá data.
Nesvítí Na LAN port routeru není připojeno žádné zařízení.
WAN Svítí zeleně Na WAN port routeru je správně připojeno jiné zařízení.
Bliká zeleně Na WAN port routeru je správně připojeno jiné zařízení a přijímá nebo odesílá data.
Nesvítí Na WAN port routeru není připojeno žádné zařízení.
WPS Svítí zeleně Indikuje, že ověřovaní zařízení pomocí WPS bylo úspěšně dokončeno. LED. svítí přibližně 5 minut
Bliká pomalu zeleně Bezdrátové zařízení se připojuje pomocí WPS k síti. Tento proces může trvat až 2 minuty.
Nesvítí WPS neprobíhá.

 

Rozmístění prvků na zadním panelu routeru SMCWBR14S-N5

Za zadním paneluje je vlevo umístěn napajecí konektor do kterého se zastrčí napájecí adaptér. Vedle je tlačítko vypínače. Následuje WAN port 10BASE-T/100BASE-TX a 4 porty LAN 10BASE-T/100BASE-TX. Zcela vpravoje neodnímatelná anténa.

SMCWBR14S-N5 back 2

Obr.4: Zadní strana routeru SMCWBR14S-N5

 

U routeru SMCWBR14S-N5 je použita anténa se ziskem 5 dBi na rozdílod předchozích routerů u nichž byl zisk standardně dodávaných antén 2 dBi. Tím se zlepší pokrytí Wi-Fi signálem

 

SMCWBR14S-N5 anteny

Obr.5: Zvýšení pokrytí signálem při použití antény 5 dBi u routeru SMCWBR14S-N5

 

Defaultní nastavení routeru je v následující tabulce:

Defaultní nastavení SMCWBR14S-N5
Web management User name admin
Password smcadmin
Router Setting Router IP address 192.168.2.1
WAN Connection Type Dynamic IP
DHCP Server Setting Enable/Disabled Enable
Start IP Address 192.168.2.100
End IP address 192.168.2.199
Default Gateway 192.168.2.1
DNS Disabled
Remote Management Disabled
Wireles Operation Mode AP mode
Wireles Setting SSID SMC
Region United States
Chanel Auto
Mode 11 b/g/n mixed
Max TX Rate 150 Mbps
Enable Wireless Router Radio Enable
Enable SSID Broadcast Enable
Enable WDS Disabled
Security Setting SPI Firewall Enable
Advanced Security Disabled
Wireless Security Disabled

 

Příklady aplikací

Základní zapojení routeru SMCWBR14S-N5

Router je pomocí DSL nebo kabelového modemu připojen do sítě Internet pomocí WAN portu. Na LAN port je připojen další přepínač. K němu jsou připojeny pomocí TP kabelů další počítače v síti LAN.

SMCWBR14S-N5 WAN

Obr.6: Připojení routeru SMCWBR14S-N5 do sítě Internet a sítě LAN

 

Použití routeru SMCWBR14S-N5 v domácí síti

Pomocí DSL modemu je do WAN portu SMCWGBR14-N2 přiveden Internet. Na jeho LAN porty je pripojeno pomocí TP kabelů několik počítačů. Na bezdrátový přístupový bod 300 Mb/s sou pak připojena další bezdrátová zařízení jako notebook, PDA, bezdrátová kamera, bezdrátový telefon a herní console

SMCWBR14S-N5 AP

Obr.7: Použití routeru SMCWBR614-N5 v domácí síti

 

Využití více SSID

Bezdrátový Access Point routeru SMCWBR14S-N5 umožňuje využít až čtyři SSID. To znamená, že na jednom bezdrátovém přístupovém dodě mohou být až čtyři skupiny bezdrátových uživatelů. Tyto skupiny mohou mít například různý způsob zabezpečení bezdrátové komunikace. Takže skupina Guest nemusí být třeba zabezpečena vůbec a může být určena pro hosty. Ti pochopitelně nemají jiný přístup v síti než na Internet.

SMCWBR14S-N5 SSID

Obr.8: Použití více SSID routeru SMCWBR14S-N5

 

Použití technologie IGMP

Technologie IGMP Proxy a IGMP Snooping umožňuje vychutnat uživatelům skvělý zážitek z IP TV.

SMCWBR14S-N5 IGMP

Obr.9: Použití IGMP v routeru SMCWBR14S-N5

Obsah balení:
Router SMCWBR14S-N5
Napájecí adaptér 9V=, 0,85A
Ethernetový kabel
Quick Installation Guide
EZ Installation Wizard a dokumentce na CD
SMC Waranty Registration Card

Produkty    |    Řešení    |    O nás    |    Mapa stránek

© 2013 Compex Data Bohemia, spol. s r.o.   |   All right reserverd - Všechna práva vyhrazena.

Programming, webdesign and webhosting MagicHouse s.r.o.

Compex Data

 • Compex Data Bohemia
 • Compex Data Distribution
 • Compex Data Solutions